Polski English

O nas

Hodowla Fala Love'a to...

 

Zwycięzca Świata 2011
Zwycięzca Świata 2009
Młodzieżowy Zwycięzca Świata 2011
Klubowy Zwycięzca Świata 2008
Klubowy Zwycięzca Świata Wyżłów Kontynentalnych 2008

Młodzieżowy Zwycięzca Europy + BOB 2012
Zwycięzca Europy  (x 2) + BOB 2011
Zwycięzca Europy+BOB+BOG2 2010
Zwycięzca Europy 2003
vice Zwycięzca Świata 2010
vice Zwycięzca Świata 2006
vice Młodzieżowy Zwycięzca Świata 2012

Vice Zwycięzca Europy 2006
Młodzieżowy Zwycięzca Europy (pies i suka) 2006
Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej 2007
INTERCHAMPION (C.I.B) x 5
Interchampion Wystawowy (C.I.E) x 4
BEST IN SHOW Berlin 2010
BEST IN SHOW Bułgaria 2010
Zwycięzca Klubu Polski x 2
Zwycięzca Klubu Holandii
Zwycięzca Klubu Wyżłów Kontynentalnych 2003
Zwycięzca Polski
Zwycięzca Berlina x 2
Zwycięzca Litwy x 2
Zwycięzcy Bałtyku
Zwycięzca Wystawy Championów
Młodzieżowy Zwycięzca Polski x 3
Champion Szwecji
Champion Danii
Champion Polski x 11
Champion Luksemburga x 5
Chapion Niemiec x 2
Champion Słowacji x 4
Champion Słowenii
Champion Litwy x 3
Champion Węgier
Champion Izraela
Champion Bułgarii
Champion Czarnogóry
Champion Serbii
Champion Rumunii
Młodzieżowy Champion Polski x 7
Młodzieżowy Champion Luksemburga x 4
Młodzieżowy Champion Czech
Młodzieżowy Champion Niemiec x 2
Młodzieżowy Champion Rumunii
Młodzieżowy Champion Węgier

Młodzieżowy Champion Bałtyku
Młodzieżowy Champion Estonii
Młodzieżowy Champion Łotwy
Młodzieżowy Champion Litwy x 2
Młodzieżowy Champion Izraela
Młodzieżowy Champion Rosji
Młodzieżowy Champion Ukrainy
Multi Best  In Show
Res Best In Show
Best In Show Psów Użytkowych x 2
Best In Show Progeny Group Word Dog Show 2006
Multi BISJ, BISP, BOB, BOG, CACIB, CAC/CWC

 

oraz

 

Champion Pracy Czech
Zwycięzca Konkursu Wyżłów Wielostronnych 2009

Zwycięzca Konkursu Wyżłów Wielostronnych 2008
Zwycięzca Prób Pracy Wyżłów oraz TAN we Francji
dyplomy I-szego stopnia z Konkursów Wyżłów, Field Trialsów (PL, FR, IT)
oraz Prób Pracy Wyżłów

 

Założycielką hodowlia Fala Love'a jest IntCH MultiCh Raxi Bona Jantarowa HDA FT-I ''Nasti'', jednak pierwszy Wyżeł Weimarski Krótkowłosy pojawił się w naszym domu w 1991 roku. Była to suczka, którą otrzymaliśmy od znajomych, z prośbą o zapewnienie jej kochającego, aktywnego domu. Żyła ona 14 lat, a przez ostatnie 2 lata towarzyszyła jej już młodziutka Nasti. Hodowla nasza jest hodowlą domową, psy mieszkają z nami w domu i są przede wszystkim członkami naszej rodziny. W hodowli staramy się kłaść największy nacisk na zdrowie i psychikę naszych wyżłów oraz oczywiście na ich eksterier. Naszym celem jest łączenie wspaniałej budowy z doskonałą użytkowością, gdyż to jest dla nas wzorcowy Wyżeł Weimarski. Ma to być pies zrównoważony, odważny, pełen pasji, a jednocześnie stosunkowo blisko związany z przewodnikiem. Powinien charakteryzować się mocnym, lecz eleganckim, sportowym wyglądem, umożliwiającym efektywną pracę w polu.

 

Należące do nas psy wystawiane są z ogromnymi sukcesami na ringach całej Europy, a ponadto są intensywnie szkolone użytkowo, czemu poświęcamy praktycznie każdą wolną chwilę. Jako członkowie Weimaraner Club of America (WCA) - dzisiejszej kolebki rasy - jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinami dotyczącymi Wyżłów Weimarskich, wynikami wystaw czy najnowszymi badaniami dotyczącymi szeroko pojętego zdrowia naszej rasy.

 

Mamy zazwyczaj jeden miot w roku, a szczeniaczki są wychowywane w domu, mając ciągły kontakt z ludźmi i psami oraz odgłosami i widokami życia codziennego. Dla hodowcy nie ma nic przyjemniejszego niż przebywanie w towarzystwie niepokornych maluchów, obserwowanie jak rosną, rozwijają swoje instynkty i pokazują jakie charakterki z nich wychodzą. Każde krycie w naszej hodowli jest starannie zaplanowane i uważnie przemyślane, a rodzice precyzyjnie dobierani. Wykorzystujemy tylko i wyłącznie zdrowe osobniki tj. wolne od dysplazji stawów biodrowych (HDA, OFA Excellent/Good) czy chorób oczu, o dobrym temperamencie i wspaniałej budowie anatomicznej. Na ojców miotów wybieramy zawsze psy o wybitnym rodowodzie, opartym o najlepsze, zazwyczaj amerykańskie, linie hodowlane weimarów. W naszej hodowli urodziły się szczenięta po najwybitniejszych psach USA i Europy (Poprzednie mioty). Suki, zanim zostaną pokryte, są prześwietlane w kierunku dysplazji, mają za sobą wybitną karierę wystawową zakończoną przynajmniej kilkoma Championatami oraz są sprawdzone użytkowo, tj. posiadają dyplomy I-st z Konkursów Wyżłów/ Field Trialsów/ Prób Pracy. Takie ostre kryteria hodowlane owocują wybitnymi szczeniętami, które jako dorosłe psy doskonale spisują się w ringach wystawowych, pracy polowej czy jako najwierniejsi przyjaciele swojego pana. Wyżły Weimarskie z przydomkiem Fala Love'a wygrywały na najważniejszych ringach całej Europy (wystawy międzynarodowe, Światowe, Europejskie), a także w USA. Jednocześnie odpowiednia selekcja i trening sprawiają, że wyhodowane przez nas Wyżły Weimarskie cechują także wspaniałe walory użytkowe - wszystkie szczenięta pochodzące z naszej hodowli, które wzięły udział w Konkursach / Próbach Pracy Wyżłów uzyskały na nich dyplomy I-szego stopnia. Dodatkowo wszystkie przebadane weimary Fala Love'a są wolne od dysplazji stawów biodrowych (HDA).

 

Wiele szczeniąt z naszej hodowli wyjeżdża za granice Polski, zasilając inne hodowle jak np: Win Weim (USA), Sirius Nova (Czechy), Alkemist (UK), Silberweiss (FR), Argentia Mist (FR), Bishop (USA), Granitehill (HU), Blue Eyes (Israel), Grey Jewels (It), Grandi Grigi (It), Weimar's Cottage (Be), Cheya (Estonia), a także wiele w Polsce oraz na Litwie czy Słowenii. Z właścicielami naszych szczeniaków utrzymujemy stały kontakt, służąc zawsze radą i pomocą, a z wieloma staliśmy się po prostu dobrymi przyjaciółmi.

 

Obecnie w hodowli wykorzystujemy dwie suczki - ''Nasti'' i jej córkę IntCh MultiCh Rio Bravo Fala Love'a HDA KWW-I ''Boogie'' i obie są jednymi z najbardziej utytułowanych weimarów w Europie. Poza jednak wybitnym eksterierem charakteryzują je wspaniałe cechy użytkowe, potwierdzone dyplomami I-szego stopnia zdobytymi na Konkursach Wyżłów, Field Trialsach czy Próbach Pracy. Boogie jest ponadto jednym z bardzo nielicznych w Polsce Wyżłów Weimarskich, który wygrał Konkurs Wielostronny Wyżłów, a Bogutka zrobiła to już dwukrotnie :)

 

Wkrótce w naszej hodowli pojawią się jej nowi członkowie, którzy mamy nadzieję również okażą się wspaniałymi przedstawicielami rasy.

 

Magda i Krzysztof